Predstavenia

Ponúkame vám na výber z nasledujúcih predstavení / rozprávok. Je možné z nich vybrať rôzne pasáže, a tak prispôsobiť celkovú dĺžku predstavenia, napríklad na 30, 60 minút atď.  Videoukážky.

Popoluška ( tanečné predstavenie)

Alegria má v repertoáry tanečné predstavenie Popoluška vhodné najmä pre základné školy

Klasický príbeh o Popoluške, ktorú zlá macocha so svojimi dvoma dcérami trýznia tými najťažšími prácami. Keď však príde čas kráľovského bálu, kde si mladý princ má vybrať svoju nastávajúcu, Popoluška dostane možnosť sa bálu zúčastniť vďaka zázraku, ale pod podmienkou, že pred polnocou odíde. Kúzlo totiž prestáva účinkovať… Rozprávka je výnimočnou príležitosťou na poučenie o tom, akú silu ma láska a o tom, že sa oplatí veriť v dobro.

Pipi na ceste za pokladom ( tanečné predstavenie)

Rozprávka o Pipi dlhej pančuche hľadajúcej poklad na ceste okolo sveta. Pipi plaviaca sa po mori na pirátskej lodi postupne navštevuje krajiny a stretáva zaujímavých ľudí, pouličného harmonikára, speváčku Edit Piaf, amerických hip hoperov, domorodé africké kmene až nakoniec nájde vytúžený poklad.

Očarujúce, miestami dramatické a strhujúce, inokedy milo úsmevné predstavenie s bohatou výpravou, ručne vyrobenými kulisami, pestrofarebnými kostýmami, vynikajúcim osvetlením a skvele napasovanou hudbou vyvoláva  v obecenstve striedavo smiech, zimomriavky, radosť, prekvapenie.

V každom prípade toto predstavenie predstavuje nezabudnuteľný, emocionálne nabitý kultúrny zážitok.

Luskáčik (tanečné predstavenie)

Malá Klára nájde pod vianočným stromčekom hračku Luskáčika. Má veľkú čelusť na lúskanie orechov a vôbec nie je pekný ale pre malé dievčatko je tou najkrajšou hračkou na svete. V noci vstúpil do jej snov ako princ a spoločne prežívajú  neuveriteľné príbehy. Príbeh Luskáčika sa spája predovšetkým s vianočnými sviatkami, detstvom, svetom čistoty, radosti a bezhraničnej fantázie

Info: alegriatrnava@gmail.com.